Boris Pandza

Samo za čitanje :-)

Re: Boris Pandza

PostPostao/la skot » 29.05.2014., 17:16

U velikom dijelu intervjua je u pravu. To se odnosi i na forumaše. Malo tko je i na forumu (možda dva forumaša) uopće spomenuo Josipa Drmića. Dok su za Seferovićem stotine stranica ispisane. O savezu da i ne pričam, oni ne znaju ni sve Bošnjake u dijaspori koji bi mogli konkurentni biti, a o Srbima i Hrvatima da i ne pričam - oni najčešće "iskoče".
Halillovića se obilazilo, čitava hajka se podigla u domovini, dok je o Mariu Pašaliću isto možda tri forumaša na svim forumima pisalo. Mislim, vjerojatno Pašalić i ne bi pristao igrati, ali vrijedilo je pokušati.
O Hrgoti se pričalo da je stupljeno u kontakt s njim, ma da, posrednik posrednika je pričao s njegovim menadžerom...
Bencuna se prepustilo Hrvatskoj, iako su braća Blues mu menadžeri...Valjda zato što je Hrvat...
Bunozu se zaobilazilo u širokom luku, iako dečko igra u kvalitetnijem klubu nego barem 5 igrača koji u Brazil idu...
Salatić je "iskočio".
Ma pisao sam već o ovome, ne da mi se...

Nema ni raja sa foruma isti pristup, a bogami ni ljudi iz saveza. Doduše, oni ni prema Bošnjacima nemaju isti pristup.

Ali nije za ovo kriv Sušićev nekakav nacionalizam, jer on nije nacionalist, on je biznismen prije svega...

Meni je jedino pogriješio u onom dijelu kad je rekao da je čuo kako samo jedan Hrvat može biti na spisku. To je onako nešto što po meni ne može vodu pit. Ali tko ti garantira da mu neki bolesnik nešto slično i nije rekao...

A ova priča od nekih ovdje kako je Pandža pokazao da su dolje u Hercegovini "svi isti" je kretenizam bez presedana. Staviti jednog Borisa Pandžu u isti kontekst sa nacionalističkom bandom samo iz razloga što je po uzvišenom opalio je bljuvotina većih razmjera. A isto može pasti na pamet samo osobi koja se od predrasuda razbolila dibidus. Takvi su neprijatelji Bosne u istoj mjeri kao i banda o kojoj pišete i s kojom čovjeka, koji je više minuta za BiH odigrao nego što će barem 5 igrača s ovog spiska ukupno sve zajedno u karijeri odigrati, uspoređujete. Jad!
skot

PostPostao/la Kremenko » 29.05.2014., 17:43

Da je svoje teze iznio poslije mundiajala i po mogucnosti za neki bosanski medij sve bi se drugacije gledalo.
Ovako je ostao dojam nekakvog ocajnika koji je osuo rafalnu paljbu zato sto nije pozvan.
Pricati o nacionalizmu i slabom autoritetu selektora pred mundijal pokazuje da on misli samo na sebe.

Drago mi je procitati u njegovom interview 'ogromnu' zelju 'rvata da igraju za BiH. Nadam se da ce poneki i vokalnije to iznijeti.
Kremenko

PostPostao/la emir75 » 29.05.2014., 17:54

Bosna im je svima bila tu pa se bjezali sto dalje ne bi li zaigrali za kockaste ili preko drine .... asd odjednom svi ljuti.. pa niko ih nije tjerao da idu dok nasa djeca kojsa su se rodila po inostranstvu hoce da igraju za maticu... pandza ne seri vise...sad me razljutio. da si nek iigrac igrao bi u nekom jakom klubu I zaradio poziv. ovako samo gubis vrijeme I kvaris atmosferu
emir75

PostPostao/la Istok » 29.05.2014., 17:55

U cemu bi to Pandza trebao biti u pravu? Nebulozama o Hrgoti i poredjenju sa Kolasincem. Nigdje veze, pricalo se sa jednim kao i sa drugim.

Ko god ga podrzava taj priziva u stvari na nacionalni kljuc, na koji se i Pandza priziva, kojeg se nedavno u intervju dotakao i Blaz Sliskovic a to je u prevodu da se u reprezentaciju guraju oni koji ne zasluzujua samo na osnovu nacionalne pripadnosti.

Koliko je Pandza u pravu dovoljno govori i to da nije imao obraza javiti se na pozive nekadasnjih saigraca.
Istok

PostPostao/la Elmar » 29.05.2014., 18:21

Lose Borise, lose ti ovo...
Elmar

PostPostao/la skot » 29.05.2014., 18:22

Nacionalni ključ je glupost. Nitko ga ne priziva. Ali ako ima neki Hrvat ili Srbin koji je bolji od trenutno pozvanih igrača i koji u boljem klubu igra od nekih od njih, onda moraš obratiti pažnju na njega. Prvenstveno jer na taj način možeš podići kvalitet timu, a druga stvar, ako već hoćeš tako da napišem, jer popunjavaš momčad i s igračima svih nacionalnih pripadnosti u BiH. Ne pravite se Englezi, znate gdje živimo. Nije ovo normalna zemlja pa da sport bez politike prođe. Niti će ikad prolaziti na žalost.
skot

PostPostao/la Istok » 29.05.2014., 18:55

Problem je sto nema takvih igraca. Pandza sigurno nije bolji od Spahica, Bicakcica a vjerovatno ni Zukanovica jer je ovaj posljednji ako nista drugo opstao u ligi u kojoj Pandza nije uspio. Sa Vranjesom ga ne treba porediti u ovom kontektstu jer i ovaj pripada tim koji trebaju pozitivnu segregaciju.

Sto se Hrvata tice svi koji vrijede vec su u nekoj od mladjih selekcija Hrvatske, taj odliv traje vec godinama.

Ima jedan Hrvat koji se jasno izjasnio, koji igrati u Bundesligi i nadam se reprezentacij BiH a to je Mario Vrancic. On ima najvazniji preduslov a to je kvalitet.
Istok

PostPostao/la skot » 29.05.2014., 19:59

Ne govorim samo o Hrvatima, govorim i o Srbima. A što se tiče Vranješa, on može biti konkurencija i Mujdži. Na desnom stoperu imamo Bičakčića, koji je povrijeđen i pitanje je koliko će moci pomoći. Mujdža na desnom beku sigurno neće sve tri utakmice izdržat. Što se događa onda? Imaš Zukana koji je lijevi stoper, imaš Vršajevića na desnom beku ukoliko Vranješa na stopera staviš. Šunjić posljednja alternativa? Da, kako da ne...Gasili bi tv oni slabijeg srca. On i Vrske u kombinaciji...Neprocjenjivo...
A s druge strane, imaš u 24 igrača barem 6 koji su konkurencija za jedno mjesto na poziciji 8. A puno je 6 stopera pozvat za dva mjesta...

Vrančić se izjasnio. Ali vidjet ćemo ako ga krene u Bundesligi. Ovi naši što ne mogu vizu sredit, zaboravit će na njega.Drugi savezi i selektori neće toliko inertni i lijeni biti.

Salatić je mogao i morao tu biti. Bunoza je mogao biti na širem spisku. Sad ti meni reci da su Grashopers i Wisla slabiji timovi od Hajduka i Sturma. Jašta su, kako da ne...Mogao je i onaj Tirić biti treći golman mjesto Avdukića, zašto ne...Barem bi s Begovićem trenirao...Moglo se nešto napravit. Nije tu samo Pandža problem. Ali ako već hoćeš, Pandžu bih ja prije stavio na stopera nego Zukanovića i Vranješa. Ne zato što je on Hrvat, nego je bolji od njih dvojice na stoperskoj poziciji.
Pandža je igrao redovno u Belgiji, ozljedio se i istekao mu je ugovor. Ali kad je bio u konkurenciji, igrao je skoro svaku utakmicu za svoj klub. Tako da ova priča da nije uspio u Belgiji, baš i ne pije vodu.

A ovaj novinarcic iz ovog duplog sporta, konj konjski, bi trebao znati da je Pandža imao klub i igrao za taj klub u trenutku kad je Pape popis objavio. Također, bezrezervno uzimati za istinu da su reprezentativci zvali Pandžu na telefon samo za to što je Pape tako rekao je isto jedan vid idiotizma i pristranosti. Kao da se jednom u posljednje vrijeme dogodilo da je Pape nešto slagao, čak i puno krupnije stvari nego ove.
skot

PostPostao/la Kremenko » 29.05.2014., 20:44

Nakon Pandzinih vagona gluposti za ocekivati je novinarski cunami..
Mogao je lijepo reci da je razocaran nepozivanjem i argumentovati to na normalan rezonski nacin.
Slucaj mu je slab sa 11 nastupa u 'nikad cuo' Poljskom klubu.. ali svi argumenti su zanemarivi kad je izgovorio 'kme, kme mi hrvati ugrozeni' .. Kakogod, ipak su ga iz duplog nazvali i dali mu sansu da obrazlozi svoj intervju. ON je odgoviro sta nije jasno, .. ja sam svoje rekao. Sad ko je tu konj konjski?
Po meni:
a.) Il je nezreo
b.) il pokvaren
c.) il su ga emocije i ocaj uzele
e.) ili je pak nije dovoljno pametan.
Kremenko

PostPostao/la skot » 29.05.2014., 22:23

površno gledate na neke stvari, ali dobro. Ne kažem da se treba ugurati neki igrač samo zato što je Srbin ili Hrvat. Ne tražim ni nacionalni ključ - bože sačuvaj.
Ali nije Pandža sad socijalni slučaj kojeg uljebit treba kao što je Avdija naš. Pandža je bio dva ciklusa naš drugi stoper. Standardan igrač. Dakle, ne tamo neki 22 ili 23 igrač...Zadnje dvije utakmice koje je odigrao, igrao je protiv Meksika i Irske i dok su drugi hladili jaja on je grizao na terenu. Drugi su bili na odmoru i dobijali bojicu, on je spreman došao i spasio nas još veće bruke.
To je igrač koji je rijetko pogriješio i vazda se odazivao i imao svoje mjesto.

Što se dogodilo? teška povreda. Kad se vratio, počeo je igrati i potpuno je zaboravljen od selektora ostao.

Nije korektno. Nije to tamo neki lijevi igrač bio. To je bio standardan član naše prve postave. Nije to ni Maletić, ni Mravac ni Avdija ni Tino ni Anel, a bogami ni Toni Šunjić...

Ali dobro. Dosta o ovoj temi. Samo ću reći još da Boris nije izostavljen radi nekog viška obrambenih igrača, nego radi manjka mjesta za silne igrače koje treba iz agencije ugurati. To da je rekao umjesto ovog što je rekao, pogodio bi u sridu...
Jer ipak mi je zlo kad vidim Hadžića, Sušića i Vršajevića na spisku a njega ne. Ne radi nacionalnosti, nego radi toga što ova trojica ni u kakvom slučaju trenutno nam pomoći ne mogu, a on i ovakav kakav je nije talašika njihovog kalibra. A Boris vjerojatno još veće zlo osjeća pa i nije ni čudo da mu se omakne i pokoja glupost. Zato treba malo i shvatiti čovjeka a ne odmah drvljem i kamenjem...Uostalom, kad bi sve zbog izjava osuđivali, Pape bi davno na doživotnoj robiji bio.
skot

PrethodniSljedeće

Vrati se na: ARHIVA