Muamer Tankovic

Samo za čitanje :-)

Re: Muamer Tankovic

PostPostao/la Istok » 20.02.2014., 22:12

Ljudi, ko zna za sta je to dobro. Sutra bi morali raspredati gdje cemo sa Pjanicem, Prcicem i ostalim desetkama da se Tankovic odlucio za nas. Jeli bi se jer nema opet mjesta za sve koje bi da vidimo u prvih jedanest a i onako je spor igrac:)

Ja se nesto nisam nasikirao, najteze sam podnio slucaj Seferovic i ovo mi je nekako puno blazi gubitak.

Trebamo vise cijeniti Atajica koji nikad nije odigrao ni utakmicu za Svedsku selekciju, Arslanagica koji je ocu prije tri godine trazio da mu izvadi nas pasos pa i tog Hadzica i Tinu Susica, koje sad svi pljuju i nalaze hiljadu mana, povezuju sve sa tom Germanijom, izmisljaju kojekakve razloge samo jer su dobili poziv Susica. Nasi su makar da su od govana, ko' sto se kaze.
Cijenimo vise ono sto imamo a manje kukajmo za onim sto u srcu vjerovatno nikad nije ni bilo nase. Zao mi je samo Tankovicevih roditelja, vjerujem Begicu koji kaze da su oboje bili za BiH.
Istok

PostPostao/la Joker23 » 20.02.2014., 22:40

Mene najvise boli to sto djeca npr porjeklom Srbi i Hrvati jedva cekaju poziv ne bil igrali za Hrvatsku ili Srbiju dok nasa djeca sve vise se ponasaju Svedjani Svabe,i upravu si Beg kad kazes ejdva ckeaju da se vrate nazad iz BiH.al danas sam napisao post,nek ta djeca ne pricaju o BiH kao sovjoj domovini to samo mi Bosnje mozemo,jbt Da mi je doziviti da jedna Srbin ili Hrvat kad bi imao priliku da igra za te dvoije repke pokusao odbiti poziv malo morgen bi to uradio,al et svaki put neki problem oko nase djece svaki put se moram zivicrati kako mi moramo uvijek nesto moliti,pricati razgovarati uvjeravati tu djecu da igraju za nas.Evo gledam arenusport i komentattor tj Srbin iznosi detalje kako Savo Milosevic pomocni trener srbijanske repreznetacije dobio pozitivne odgovore za Igrace Zivkovica,Gudelja cak se pregovara sa Krkicem vraca se Adem Ljaic i jos nekim maldim talentovanim igracima porejklom iz BiH,Srbije,Crne Gore itd.da igraju za u-21 i A-tim to je to ljudi moji sto vam pricam to je taj patriotizam kod djece Srba imaju jaku zelju dok nasa djeca moras ih moliti,Tankovic i drugi samo ce poslati mladjoj djeci iz Svedske da jedini ispravan put da igraju za Svedsku,jer oni odlucuju a ne roditelji
Joker23

PostPostao/la Cera MALI » 20.02.2014., 22:56

Gdje su rodjeni Simunic,Rakitic, Krstajic, Kovaci, pa kod komsija i susjeda je uvijek 70% reprezentativaca rodjeno van zemlje?????
Nema opravdanja ni za njega ni za roditelje.
Svi koji odu igrati za drugu zemlju a nas Savez im prije toga pokaze da je zainteresovan su za mene IZDAJNICI.
Cera MALI

PostPostao/la ZIJANCER_SA » 20.02.2014., 23:13

Pazite ljudi ja bi jos malo pricekao sa negativnim komentarima i osudom Tankovica, sve ovo sto se prica i pise je iz neprovjerljivih izvora i rekla kazala, treba sacekati njegov odgovor i rijec ljudi iz Saveza a pogotovu treba sacekati dok se Dzeko javi koji zna najvise i najtacnije oko Tankoviceve odluke.
Sjetite se samo slucaja Hajrovica kad je bio u istoj situaciji pa se odazvao Hizfeldu protiv alzira ako se nevaram pa je poslije zaigrao za nas itd itd, mozda je isti scenario sa Tankovicem koji trenutno ima mogucnost samo da igra za Swedsku a posto je prijateljska utakmica to ga nista nesprijecava da poslije zaigra za nas dok zavrsi papire itd.

U slucaju da Tankovic trajno odbije BiH onda ga stvarno treba otkaciti i sikanirati za sva vremena jer to je dijete rodjeno u ratu u Srebrenici, u Srebrenici koja je najvise ugradila krvi i zvota u temelje nase BiH, podrinjci koji su prosli najgoru golgotu proslog rata nisu to zasluzili , nisu zasluzili da jedan njihov prezivjeli sin izda nasu dragu BiH i odluci se za neku tamo Swedsku, nema tog razloga niti interesa koji to opravdava. Prije sam to nekako shvatao i rekao sam sam sebi pa OK sa sportskog aspekta je bolje za te igrace da igraju SP ili EP i da se pokazu na fudbalskoj sceni ali sad ni taj razlog ne postoji jer je BiH postala brend koji igra na SP itd.

Opet kazem pricekajmo jos malo dok nesaznamo konacnu odluku iz povjerljivih izvora ili licno od Tankovica ne osudjujmo ga prije vremena da se poslije nebi kajali.
ZIJANCER_SA

PostPostao/la ZIJANCER_SA » 20.02.2014., 23:25

coolin_ban napisao:lakapo raja. @joker, eto ti ga na avataru (a meni k'o da je iz srca ispao jer mu licno znam citavu familiju i dobar sam sa svima njima) pa je na heftu prije nego sto ce predati papire da igra za nas bilo price da je izabrao kanadu. i Hajrovic je otisao da igra prijateljsku za svicarce, pa je opet nas. Kolasinac je otisao na evropsko sa mladim svabama, pa je opet nas. i mali tankovic neka, ako hoce zbog mira u kuci, da odigra za svede, opet je dobro dosao ako se predomisli. ali okanite se glupih izjava "direktan poziv, tako se to radi" jer mi ga direktno ne mozemo pozvati. i ako ih odbije, mi ga opet ne mozemo pozvati dok ne promjeni sportsko drzavljanstvo.

Ovo je potpuno tacno i logicno razmisljanje, svaka cast drug :thumbs_up:
ZIJANCER_SA

PostPostao/la Zosxs » 20.02.2014., 23:32

Nema tu nista neprovjereno. Mali im nazvao selektora i rekao mu da ima pritisak od strane BiH, i da se odlucio za Svedsku.
Ja sam u ovome u liniji sa Istokom. Ko zna zasto je ovo dobro. On je ionako samo talenat, koji, da nije bilo Dzeke, nebi ni dobio poziv za swe.
Vrlo efikasan nacin od Saveza da se zavrse price o svim igracima i njihovim zeljama. Naivno je vjerovati da bi diskretan pristup ista promjenio u odluci ovih superzvijezda. Drago.mi je da se i ova prica o Tankovicu zavrsava. Malom nikad nisu usta bila puna Bosne, to su mu novinari nezasluzeno trpali.
Licno, nisam nikad sumnjao da bi mali nesto drugo sem Svedske izabrao.
Opet kazem, totalno nebitan iz hiljadu razloga.
Zosxs

PostPostao/la Joker23 » 21.02.2014., 00:09

Ljudi mene dusa boli zbog ovoga sta cemo za buducnost ljudi,svaki nam je igrac bitan,nismo mi jos dosli do tog nivoa da nama nasa djeca idu inozemnee klubove tj jake klubove iz nase lige pa da mozemo 100% garantovati da ce igrati za nas,kad budemo imali tipa neki klub iz BiH i bude radio kao Mamic da nam prodaje djecu u najjace klubove tad cu ja reci ok Tankovic igraj slobodno za Svedsku al ljudi mi moramo otimati igrace..
Joker23

PostPostao/la ssalko » 21.02.2014., 03:28

A cemu onda oni natpisi na twitteru da se izvinjava Bosni za golove? Cemu druzenje sa Dzekom?
ssalko

PostPostao/la Tekstilac » 21.02.2014., 03:49

Vidjecemo sta ce biti. Ali meni vise smeta sto igraci koji su prosli ili su clanovi mlade repke se olako bacaju u drugi plan. Sve su to talenti za sada, ali eto npr. Selektor javno daje pohvale za Tankovica kojeg vjerovatno nije nikada vidio. A recimo Prcica moze pogledati vrlo lako i to da ode na tekmu biciklom koliko mu je daleko. Ali ne, neka ga jos u mladoj repci, u losem je klubu itd. Samo da kazem, mada smatram da se to nece NIKAD desiti, da i Prcic ima opcije.
Tekstilac

Re: AW: Muamer Tankovic

PostPostao/la JustWinBaby » 21.02.2014., 05:45

beg napisao:ali ima fakat i djece, omladine koji su malo drugačiji i umjesto integracije dolazi do asimilacije u stranu kulturu.imam 2-3 slučaja ovde u blizini gdje su djeca i omladina u Tankovićevim godinama haman ko Švabi.odu jednom godišnje u BiH vide nenu i deda, budu 2-3 hefte dole ali kad se vrate nazad ovamo najsretniji su.i samo se s njemcima druže . roditelje bi im nalupo fakat :) ali hajde svako svoje zna.za mene neshvatljivo ali ima i takvih slučajeva.

pazi sad... sto si objasnio.... jesi li svjestan da trenutno u reprezentaciji imamo takvi igraca????

evo samo jedan primjer: Asmir Begovic

Asmir (nije jedini, samo je jedan primjer) je dokaz da mozes ziviti svoj zivot po stranoj kulturi i opet igrat sa srcem za reprezentaciju BiH.

Ali hajde... nastavite vi sa svojim presudama (i u isto vrijeme, vrijedjanjem neki trenutni reprezentivaca)
JustWinBaby

PrethodniSljedeće

Vrati se na: ARHIVA