Off-Topic (OT)

Samo za čitanje :-)

Re: Dres reprezentacije BiH

PostPostao/la Udinese » 14.04.2014., 16:40

DeteViJete napisao:Pa naravno da ce ga dobiti od adidasa. I od Legee dres su dobili od njih valjda. Original je bio, tako sumnjam da Legea nije znala za taj shop.

Mislim da je @Zijancer sve objasnio sto se tice Legea. Ukoliko potpisu ugovor sa Savezom onda ce imati pravo prodavati dresove za Savez. Drugacije nije moguce. Odkuda ce savez znati da oni nekupuju dres od adidasa za 20-30 eura bez ikakvog grba i onda ga sami siju. Znaci tako bi pare koje pripadaju savezu otisle drugima u ruke. u ovom slucaju fanaticu.
Udinese

PostPostao/la ZIJANCER_SA » 14.04.2014., 17:11

DeteViJete napisao:Ne razumijem sta je problem ako neko profitira. Jel prodaje ilegalnu robu??? Kod nas ako neko zaradjuje svoj kruh, odmah je lopov. Mora da je ukr'o pare, itd.... Pa mora neko proavati dresove. Da nema njih, ja ne bi sad imao dres BiH. Hvala im.

Kako ja njmecki dres mogu kupiti u svakom online shopu ili shopu u Njemackoj. A nas dres samo na stranici saveza??? To je monopol i treba biti zbranjeno!

Nisi shvatio pojentu drug, kako mozes Njemacki dres kupiti tako ces moci i nas online, u adidas shopovima direkt itd itd imas vise mogucnosti. Marka Adidas i logo NS BiH je zakonski zasticeno i brandirano, patentirano je u cijelom svijetu. Da to nije slucaj onda bi svak sutra proizvodio i prodavao Adidas proizvode sa raznim logoima itd. Malo ti je konstatacija nelogicna ili si se pogresno izrazio.

Preprodavaci i fake shopovi to rade tako sto kupe jeftine Kineske dresove kopie i na njih nalijepe kopirani grb NS BiH i onda ga prodaju kao original, to je ilegalno i strogo zabranjeno.
Nek ti Fanatic Shop posalju mailom ugovor ili odborenje za prodaju ili trazi im nek ti posalji mailom papir od koga nabavljaju dresove pa ces vidjeti da ce se usutiti ili ce ti odgovoriti sturo sa nekim nebulozama i lazima. Biznis je to drug moj, Fanatic Shop su godinama zaradjivali lovu na takav nacin i sad je se tesko navici da toga vise nema i nece biti pa sad pokusavaju na vrijeme prije izlaska zvanicnog dresa da raju opale po usima navodnim originalnim dresovima.
Originalni dresovi ce tek oko 15 maja biti predstavljeni u Sarajevu od strane NS BiH i Adidasa na zvanicnom okupljanju nase repke i sve do tada jos niko nezna koja ce verzija dresa biti jer su u opticaju 3 verzije bijele i 3 verzije plave boje.
Zadnja izmjena: ZIJANCER_SA; 14.04.2014., 17:19; ukupno mijenjano 1 put/a.
ZIJANCER_SA

PostPostao/la ZIJANCER_SA » 14.04.2014., 17:17

Udinese napisao:
DeteViJete napisao:Pa naravno da ce ga dobiti od adidasa. I od Legee dres su dobili od njih valjda. Original je bio, tako sumnjam da Legea nije znala za taj shop.

Mislim da je @Zijancer sve objasnio sto se tice Legea. Ukoliko potpisu ugovor sa Savezom onda ce imati pravo prodavati dresove za Savez. Drugacije nije moguce. Odkuda ce savez znati da oni nekupuju dres od adidasa za 20-30 eura bez ikakvog grba i onda ga sami siju. Znaci tako bi pare koje pripadaju savezu otisle drugima u ruke. u ovom slucaju fanaticu.

Bas tako drug, oni kupe Adidas dresove i nasiju grb i logo pa prodaju, jos nabave Kineske dobro uradjene kopie pa to prodaju. Savez ce dati svakome ozbiljnom shopu ili prodavnici da prodaje ali zna se koliko ide savezu od prodatog dresa i zato je Adidas trazio od saveza da zastiti logo i grb naseg saveza sudskim putem i patentira da to nebi moglo se prodavati bez ugovora sa savezom i Adidasom.

definitivno Fanatic Shop je ilegalna stranica na facebook koja obanjuje raju i prodaje im nesto sto jos nije ni izaslo, pokusavaju prije svih ostalih da jos nesto zarade dok jos nije izasao zvanicni dres. Ljudi u Savezu imaju tacne adrese od vlasnika Fanatic Shopa i sve ostalo i prvi je spreman za tuzbu od strane NS BiH a tu tuzbu podrzaje i Adidas skupa sa NS BiH. Mislim da ce ih zaboljeti glava od ovog poteza jer ovo nije Legea koja nije imala ni ugovora kako treba sa nasim savezom.
ZIJANCER_SA

PostPostao/la alemko » 14.04.2014., 17:20

DeteViJete napisao:Ne razumijem sta je problem ako neko profitira. Jel prodaje ilegalnu robu??? Kod nas ako neko zaradjuje svoj kruh, odmah je lopov. Mora da je ukr'o pare, itd.... Pa mora neko proavati dresove. Da nema njih, ja ne bi sad imao dres BiH. Hvala im.

Kako ja njmecki dres mogu kupiti u svakom online shopu ili shopu u Njemackoj. A nas dres samo na stranici saveza??? To je monopol i treba biti zbranjeno!

kupovinom njemackog dresa u shopu "xyz" u nekom hintertupfingu dobijas orginalni dres od kojeg njemacki savez ima odredjen procent i samim tim i njemacki fudbal, od u15 selekcije, preko zenskih reprezentacija, do a-tima.
u slucaju "fanatic-shopa" (cudo da i bh-fanaticosi nisu reagirali zbog onako skroz "slucajno" vrlo slicnog zvuceceg odabranog imena ovog shopa!?), neko je meni se cini ovdje vec navodio, da, imali su na zadnjoj utakmici u innsbrucku njihov stand cijeli i to direktno ispred stadiona, bolje receno u podnozju jedne od tribina. dresovi koji su kostali u prosjeku pedesetak € kostaju po nabavnoj cijeni mozda 10-12€, pa ti sada racunaj koju su paru okrenuli za neorginalni dres sa nalijepljenim grbom (nije bilo plombi saveza kao na prijasnjim varijantama kao ni usivenih detalja na ledjima i donjem dijelu dresova). jedva se moglo proci na tom mjestu, zbog guzve kod tog standa.
samo idiot ili profiter moze podrzavati ovakvu dosadasnju praksu u kojoj su pojedinci derali naivne zemljake i na taj nacin stetili nasem fudbalu! savez i samim tim indirektno nas fudbal se i preko iskorjenjivanja ovakvih profiterskih metoda jaca. ozdravljenje naseg fudbala mora ici u svim segmentima. raduje da ce sa adidasom, zbog samog adidasa naravno, ova praksa prestati, jer nije se sa rogatim bosti.
alemko

PostPostao/la ZIJANCER_SA » 14.04.2014., 17:33

PS: Ovo dole je odgovor NS BiH na sva vasa pitanja i nejasnoce oko dresa itd, a Alemko je to bukvalno najbolje objasnio.

U cilju pravovremene i istinite informacije, a prevashodno zbog dobrih poslovnih običaja, NS/FS BiH obavještava javnost da je zaključenjem ugovora sa ADIDAS-om koji stupa na snagu 01.06.2014. godine stupio u međusobni odnos kojim su definisane prava i obaveze obje strane. Stoga želimo istaći da nijedna druga strana, osim ADIDAS-a i NS/FS BiH, neće moći koristiti logotip Saveza i prodavati originalnu sportsku opremu naše nacionalne selekcije. Ovim želimo istaći da je oglašavanjem putem web strana pojedinih on-line kompanija o prodaji nove sportske opreme marke ADIDAS, postavljanjem informacija na društvenim mrežama o mogućnosti kupovine istih artikala, nelegalno i zakonom zabranjeno, čime dolazi do širenja lažnih informacija o mogućnosti kupovine originalne robne marke. Kako nas u narednom periodu očekuje izlazak na tržište novih sportskih proizvoda sa originalnim znakom ADIDAS-a, distribucija tih artikala će biti izvršena putem prodajnih kanala novog dobavljača sportske opreme i njegovih franšiznih partnera.

NS/FSBiH je u cilju zaštite svoga žiga od nelegalnog korištenja isti registrovao u Institutu za intelektualno vlasništvo Bosne i Hercegovine. Štiteći svoja prava, integritet i zaštitu legitimnosti svoga rada, Savez je obavezan zakonom preduzeti sve radnje u cilju zaštite od nelegalnog korištenja svoga zaštitćenog znaka na tržištu. Nelegalnom prodajom proizvoda za znakom NS/FS BiH i nepoštivanjem prava koje Savez crpi iz Zakona o žigu Bosne i Hercegovine, Savez će upozorenjem promptno obavjestiti sve nelegalne korisnike na takvu vrstu prodaje, a ako ni tada ne prestanu takve aktivnosti, Savez će koristiti sve zakonom raspoložive mjere putem nadležnih inspekcijskih službi u Bosni i Hercegovini. Takođe, ove će mjere biti poduzete i protiv svih onih koji koriste znak Svjetskog prvenstva u Brazilu pošto je isti zaštićen, sa potpunim pravom raspolaganja FIFA-e.
ZIJANCER_SA

PostPostao/la DeteViJete » 14.04.2014., 21:11

ZIJANCER_SA napisao:

Nisi shvatio pojentu drug, kako mozes Njemacki dres kupiti tako ces moci i nas online, u adidas shopovima direkt itd itd imas vise mogucnosti. Marka Adidas i logo NS BiH je zakonski zasticeno i brandirano, patentirano je u cijelom svijetu. Da to nije slucaj onda bi svak sutra proizvodio i prodavao Adidas proizvode sa raznim logoima itd. Malo ti je konstatacija nelogicna ili si se pogresno izrazio.

Preprodavaci i fake shopovi to rade tako sto kupe jeftine Kineske dresove kopie i na njih nalijepe kopirani grb NS BiH i onda ga prodaju kao original, to je ilegalno i strogo zabranjeno.
Nek ti Fanatic Shop posalju mailom ugovor ili odborenje za prodaju ili trazi im nek ti posalji mailom papir od koga nabavljaju dresove pa ces vidjeti da ce se usutiti ili ce ti odgovoriti sturo sa nekim nebulozama i lazima. Biznis je to drug moj, Fanatic Shop su godinama zaradjivali lovu na takav nacin i sad je se tesko navici da toga vise nema i nece biti pa sad pokusavaju na vrijeme prije izlaska zvanicnog dresa da raju opale po usima navodnim originalnim dresovima.
Originalni dresovi ce tek oko 15 maja biti predstavljeni u Sarajevu od strane NS BiH i Adidasa na zvanicnom okupljanju nase repke i sve do tada jos niko nezna koja ce verzija dresa biti jer su u opticaju 3 verzije bijele i 3 verzije plave boje.

Razumijem ja poentu, drug! Razumijem se ja makar dovoljno u pravo brandova, da sam shvatio tvoj komentar. Ali da li je istina da su sami lijepili grbove na dres a nisu DIREKTNO od Legee kupovali dres? Imas li kakve dokaze? I da li znas da nece preprodavati orginalne dresove u svom fanatic-shopu?
DeteViJete

PostPostao/la Tekstilac » 19.04.2014., 21:43

Ne kontam kako je moguce da ovi nude Adidas dresove, ako isti nisu jos prezentirani.
Link:
http://www.fanatic-shop.com/dresovi-rep ... -2014.html

Da se razumijemo, ja nemam nista protiv ovih momaka i njihovog biznisa, cak sta vise zelim im svako dobro, ali ako ovo jesu dresovi onda je Savez teska amaterska organizacija. Pa da li je moguce i da prezentaciju dresova ne mogu uraditi kako treba i dolikuje jednom savezu.
Tekstilac

Re: Ostale evropske lige, reprezentacije, utakmice, nogom. O

PostPostao/la Moebius » 26.04.2014., 22:15

Januzaj naravno da ce igrati za belgiju dok se Kosovu ne dozvoli zvanicne utakmice

A dans vidjeh za Dinamo onaj Halilovic se krsti poslije datog gola..jesam li ja corav ili on se krsti? Nemam ja nista protiv ali ako ti je otac Musliman to je haram da ne budes i ti Musliman..ilibarme budi ateista ili sta
Moebius

Re: Off-Topic (OT)

PostPostao/la admin » 26.04.2014., 22:20

Moebius, ovdje se priča o sportu, drži se toga.
admin
Administrator

Re: Grupa F (Argentina, BiH, Iran, Nigerija)

PostPostao/la Sana-Bosna » 18.05.2014., 05:47

Održan tajni sastanak: Ibrahimović igra za Zmajeve u Brazilu?!
FIFA je dala odobrenje Zlatanu Ibrahimoviću da na Svjetsom prvenstvu u Brazilu nosi dres Bosne i Hercegovine, tvrdi švicarski portal 24matin.ch.

Ova vijest zaista zvuči nevjerovatno, a donosimo vam kompletan tekst u kojem se navodi:

"Nakon nekoliko sedmica pregovora iznmeđu FIFA i Nogometnog saveza Bosne i Hercegovine postignut je dogovor da Zlatan Ibrahimović dobije specijalnu dozvolu da nosi dres Bosne i Hercegovine na Svjetskom prvenstvu u Brazilu".

16.5.14

Održan tajni sastanak: Ibrahimović igra za Zmajeve u Brazilu?!
FIFA je dala odobrenje Zlatanu Ibrahimoviću da na Svjetsom prvenstvu u Brazilu nosi dres Bosne i Hercegovine, tvrdi švicarski portal 24matin.ch.

Ova vijest zaista zvuči nevjerovatno, a donosimo vam kompletan tekst u kojem se navodi:

"Nakon nekoliko sedmica pregovora iznmeđu FIFA i Nogometnog saveza Bosne i Hercegovine postignut je dogovor da Zlatan Ibrahimović dobije specijalnu dozvolu da nosi dres Bosne i Hercegovine na Svjetskom prvenstvu u Brazilu".

"Iako je Ibrahimović nosio dres Švedske, ona se nije kvalifikovala na Svjetsko prvenstvo, a Zlatan je porijeklom iz BiH, pa stiče pravo nastupa. Ovakvi slučajevi su jako rijetki, ali se i prije dešavalo da jedan igrač igra za jednu, a onda za drugu reprezentaciju, kao recimo Ferenc Puskas, koji je igrao za Mađarsku i Španiju".

"Zbog ljepote fudbala, odlučili smo prepraviti pravila za Ibrahimovića. Bilo bi šteta da jedan igrač takve klase ne igra na Svjetskom prvenstvu. Ekonomski, priznajem kako je njegov nastup veoma profitabilan, ali to nije utcjelo na našu odluku", rekao je Diego Ramirez, glasnogovornik FIFA.

Kada se SP završi, Zlatan će se vratiti u reprezentaciju Švedske", navodi na kraju teksta portal 24matin.ch.

Cijeli tekst pročitajte na ovom linku: http://24matin.ch/sports/zlatan-ibrahimovic-jouera-la-coupe-du-monde-avec-la-bosnie/

O bože kakva gluposti....

Na oficijalnoj twitter od ibrahimovica piše da mora promjenuti planovi jer ide u brazil.

Sent from my HTC_PN071 using Tapatalk
Sana-Bosna

PrethodniSljedeće

Vrati se na: ARHIVA