Boris Pandza

Samo za čitanje :-)

Re: Boris Pandza

PostPostao/la Istok » 29.05.2014., 23:09

I Hadzic, i Susic i Vrsajevic su potrebniji reprezentaciji nego Pandza. Pandza je mogao otici u Brazil samo na stare zasluge ili simpatije navijaca ali imao ih je i Rahimic, sigurno vise nego Boris, pa nije dobio mjesto.

Ti mozes prizivati agencije, pricati price ali to je tako. To sa agencijama je isto tako nizak udarac gubitnika, slicna prica Pandzinoj, nije na nacionalnoj osnovi ali jeste podmetanje i laz.
Istok

PostPostao/la senci » 29.05.2014., 23:16

Sada treba samo pozitivne strane iznositi i davati podrsku nasima. Sve ovako ili slicno ne treba ni stavljati u novine ni komentarisati. Bar ne dok se SP ne zavrsi. Sve nas je razocarao ali imamo precih stvari da komentarisemo a ne o njemu. RAZGULI.Drugi Hrvati koji vrijede igraju za svoje kockaste, a i on bi da je mogao
senci

PostPostao/la Udinese » 29.05.2014., 23:23

skot napisao:površno gledate na neke stvari, ali dobro. Ne kažem da se treba ugurati neki igrač samo zato što je Srbin ili Hrvat. Ne tražim ni nacionalni ključ - bože sačuvaj.
Ali nije Pandža sad socijalni slučaj kojeg uljebit treba kao što je Avdija naš. Pandža je bio dva ciklusa naš drugi stoper. Standardan igrač. Dakle, ne tamo neki 22 ili 23 igrač...Zadnje dvije utakmice koje je odigrao, igrao je protiv Meksika i Irske i dok su drugi hladili jaja on je grizao na terenu. Drugi su bili na odmoru i dobijali bojicu, on je spreman došao i spasio nas još veće bruke.
To je igrač koji je rijetko pogriješio i vazda se odazivao i imao svoje mjesto.

Što se dogodilo? teška povreda. Kad se vratio, počeo je igrati i potpuno je zaboravljen od selektora ostao.

Nije korektno. Nije to tamo neki lijevi igrač bio. To je bio standardan član naše prve postave. Nije to ni Maletić, ni Mravac ni Avdija ni Tino ni Anel, a bogami ni Toni Šunjić...

Ali dobro. Dosta o ovoj temi. Samo ću reći još da Boris nije izostavljen radi nekog viška obrambenih igrača, nego radi manjka mjesta za silne igrače koje treba iz agencije ugurati. To da je rekao umjesto ovog što je rekao, pogodio bi u sridu...
Jer ipak mi je zlo kad vidim Hadžića, Sušića i Vršajevića na spisku a njega ne. Ne radi nacionalnosti, nego radi toga što ova trojica ni u kakvom slučaju trenutno nam pomoći ne mogu, a on i ovakav kakav je nije talašika njihovog kalibra. A Boris vjerojatno još veće zlo osjeća pa i nije ni čudo da mu se omakne i pokoja glupost. Zato treba malo i shvatiti čovjeka a ne odmah drvljem i kamenjem...Uostalom, kad bi sve zbog izjava osuđivali, Pape bi davno na doživotnoj robiji bio.

Slika
Pozdravljaju je te Sead i Safet! :valjamse:

@Cile
Mozel se ova kako smanjiti da je stavim za profilnu? :valjamse: :valjamse:
Udinese

PostPostao/la majstor22 » 30.05.2014., 03:33

Pandza je razocaran jer je 10god radio za ovo i nacin na koji ga je Susic otpisao je malo zesci. Susic kao da je jedva cekao da on jednu presjedi na klupi. Izjavljivao je da neigra, iako je Pandza igrao. Nismo svi budale kao nasi novinari, pa da neznamo provjeriti situaciju... Da sam na Pandzinom mjestu, ja bi glavom od zid udarao, citavu karijeru sanjas i onda pusiona. I na kraju, neki tamo usljo nacionalista iz Sirokog ti usput kaze, nenadaj se, ide samo jedan Hrvat. Iako to nemozes tad povjerovati, kasnije, u tom razocarenju ipak te ta misao preuzme i kaze to sto je rekao...jbg, desi se.
majstor22

PostPostao/la JustWinBaby » 30.05.2014., 04:23

@skot i ostali --- ako se samo u sportskom smislu gleda (ne nacionalizmom i zaboravimo da je uopste ovu glupost izjavio)

Pandza je:

- koliko god ti tvrdio @skot --- on nije uspio u Belgiji. Igraci koji se povrede, da su se pokazali kao nezamjenjivi u klubu, oni nebi otisli u slabiji klub i slabiju ligu.

- otiso je u ligu Poljske, i ove sezone je bio 10 puta u prvi 11, 7 puta na klupi

- sta vise, od svoje teske povrede (znaci u zadnje 2 godine --> 2013 i 2014), za svoj klub (Mechelen pa Gornik) je 14 puta bio u prvi 11, 12 puta na klupi

- sta vise, izgubio je mjesto u prvi 11 i klub je raskinuo ugovor sa njim... i to u najbitnijem djelu sezone (borenje za Evropu sa manje od 10 tekmi do kraja!). De mi molim te objasni koji to klub se rjesava igraca kalibra za SP-a u Brazil dok je u borbi za Evropu u prosjecnoj ligi sa manje od 10 tekmi do kraja sezone.....

aaaa da... vi ste (@skot i neki drugi) izgleda pomirili se sa pricom da je "preskup" za Gornik (ko sto su neki nasi portali izjavili kad je se to desilo)...

to je samo iz sportskog aspekta, i nista vise.... sad pogledaj statistiku njegovih konkurenata (Spahic, Bicakcic, Vranjes, sunjic, zukanovic)

tek kad pogledas statistiku ovih i poredis sa statistikom Pandze... onda mozda mozes objasnit kako "nije izostavljen zbog nekog viska obrambenih igraca"

btw, vise je nego malo cudno da toliko kritikujes Susica zbog poziva igracima iz Hajduka, a u drugu ruku spominjes Pasalica kao opciju!
JustWinBaby

PostPostao/la JustWinBaby » 30.05.2014., 04:27

Istok napisao:Ima jedan Hrvat koji se jasno izjasnio, koji igrati u Bundesligi i nadam se reprezentacij BiH a to je Mario Vrancic. On ima najvazniji preduslov a to je kvalitet.

Nadam se da ce mali dobit poziv za kvalifikacije (ili jos bolje, na neku prijateljsku prije kvalifikacija
JustWinBaby

PostPostao/la Istok » 30.05.2014., 08:41

Bas tako @Just, ja mogu jos da dodam da su oni koji odreda brane lik i djelo Borisa Pandze najveci kriticari "raspalog" Hajduka, istog onog Hajduka u kojem je Pandza bio ismijavan kao malo koji igrac.

Ono sto je Vrsajevic za kriticare Susicevog spiska Pandza je bio za sve one koji su pratili Hajduk tj. predmet ismijavanja. Moze se reci da Vrsajevic ima status u Hajduku kakav Pandza nikad nije imao. Ali sad na jednom nije problem neko ko je igrao u Hajduku, nije uspio u Belgiji i povremeno igra u Poljskoj jer je to u interesu njihove price. Na jednom se bez takvog igraca ne moze.

Sto se mene tice ja sam uvijek govorio, drag mi je bio kao osoba, prije svega imao je plus sto je srcem igrao za BiH a Hrvat je iz Hercegovine ali isto tako sam uvijek govorio da je tehnicki izuzetno slab i da to tesko danas prolazi.
Zadnja izmjena: Istok; 30.05.2014., 09:12; ukupno mijenjano 1 put/a.
Istok

PostPostao/la BH_United » 30.05.2014., 09:12

"Is it because i'm black?"
Tako su pojedini pricali ne poziva Ibricica za to sto je krajisnik.

Kritikujem Susica za mnogo sto-sta ali mu ne mogu puno naci mana u (ne)pozivanju igraca.
BH_United

PostPostao/la Boby88 » 30.05.2014., 09:14

neki se bune radi nacionalizma ali su prvi kad treba popljuvat nekog igraca iz hr ili srb.

nije ok sto je boris izjavio, ali i ovdje na forumu ima nacionalista i to upravo oni koji se sad najvise bune ;)

Gesendet von meinem GT-I9505 mit Tapatalk
Boby88

PostPostao/la Istok » 30.05.2014., 09:28

Srbija i Hrvatska su druge drzave, imamo pravo da ih pljujemo. Nikakve razlike sa Spancima ili Grcima recimo.
Istok

PrethodniSljedeće

Vrati se na: ARHIVA