Muamer Tankovic

Samo za čitanje :-)

Re: Muamer Tankovic

PostPostao/la jaguar » 22.02.2014., 11:34

Pogledajte samo naseg drugog primjera, onaj kosarkas Emir Sulejmanovic (odakle bjese ono, srebrenica - zepa) koji nije htio vise da igra za FInsku pa mu je (cini mi se) i otac dobio prijetnje da ce ostati bez primanja/posla ili cega vec... nisu odustali i mali ce cekati da prodje odredjeno vrijeme pa da zaigra za nas...cak u nekim izjavama je govorio "vracati cu se u srebrenicu i igrati za BiH"
sta nam to govori? govori da on svojim igranjem za finsku ne zeli da odara pecat na etnicko ciscenje. zasto su se desavale masovne selidbe, progon? ovaj otac gori od muamera samog, pita ga dijete on ne zna da kaze. a ko suti odobrava, znaci da ga je pitao dal da cura preko vikenda a ovaj suti pa nece da mu se mijesa u to, dijete ce shvatit da otac nema nista protiv toga. trebao je bar reci da bi mu bilo drago da je to BiH ali neka sam odluci..

http://www.oslobodjenje.ba/sport/kosarka/emir-sulejmanovic-novi-igrac-barce-vracat-cu-se-u-srebrenicu-i-igrati-za-svoju-domovinu-bih
http://www.avaz.ba/sport/kosarka/fiba-istrazuje-slucaj-emir-sulejmanovic
http://www.index.hr/sport/clanak/kosarkas-koji-je-kao-beba-prezivio-genocid-quothtio-sam-uspjeti-kako-bi-se-za-srebrenicu-culo-po-necemu-lijepomequot/688696.aspx
jaguar

PostPostao/la nane » 22.02.2014., 11:43

Susic medijima daje naivne i preiskrene odgovore, nije uopste diplomata. U vezi Prcica mogao je da kaze nesto poput " mlad je, talentovan, redovno pratim njegove igre, kako u Sosou, tako i u U21, vrlo je zanimljiv igrac i na njega ozbiljno racunam u skoroj buducnosti...." Ali ne, rekao je ono sto je rekao " igra u losem klubu, nije standardan. Necu ga sigurno zvati u Brazil ".

Nakon sto smo izborili SP, mislio sam da ce nasi igraci u dijaspori koji sjede na dvije stolice izabrati nas, ali se cini da se nastavilo po starom. Potpuno je amaterski da se Juka (Jusuf Becirovic), vise zalaze za nase talente po Evropi te kontaktira iste, sto nekada moze da bude kontraproduktivno. Covjek ima nekakvu akreditaciju Avaza, i vise je covjek iz naroda ( kako se kaze), i zadivljen sam njegovim plemenitm namjerama jer u odnosu na nas koji ovdje sjedimo i filozofiramo, on ipak uradi nesto konkretno i to za svoj novac, ali ipak on nije covjek za tu vrstu posla. Tu nam treba neko namazan svim bojama, uvjerljiv, elokventan, neko ko ce biti personifikacija uspjeha i koji ce, svakako, raditi uz potporu saveza i Susica. Pa, ako treba organizovati sastanke sa celnim ljudima, pa dovesti Dzeka, Spahica, i sl. No, Jusufu naklon do poda zbog Hajrovica i Kolasinca. Cini se da je on tu bio opasno pozitivan.

A sada, vezano za Tankovica. Sticem utisak da se njegov otac pomalo vadi, trazi neko opravdanje, ali ipak bi Susic trebao izdvojiti bar jednu sedmicu i otici u organizovanu posjetu svim tim potencijalnim reprezentativcima i s njima porazgovarati, reci sta nudi, iznijeti neke svoje stavove, ubjediti ih da igraju za nas. U odnosu na Svedsku, mi ipak mozemo ponuditi svima njima Brazil, a to je vrlo bitno za afirmaciju mladih igraca, i samim tim vrlo bitno za njihovu reputaciju, mogucnost odlaska u bolje klubove. Shvatam da je savez izasao iz krize i da su mnogo " prljavog vesha", trebali otkloniti; ali Susic se ne bavi tim poslovima, njegovo je iskljucivo da izabere one najbolje za A tim, i uspio je dovesti Lulica,Vranjesa, Bicakcica, Zukanovica, otklniti neke lose igrace iz repke. Susicu necu u potpunosti pripisati Kolacinca i Hajrovica, mada je njegova zadnja i odlucujuca.

Zakljucak je da radi odlican posao jer nas je uspio odvesti na SP, ali bi mu neko trebao obratiti paznju na ponasanje pred predstavnicima " sedme sile", odnosno novinarima, i te neke svoje misli bi trebao malcice drugacije posloziti. No, Susic ostaje vrlo pozitivan i drag lik, ali na nekim stvarima jednostavno mora proraditi i biti malcice agilniji po pitanju potencijalnih igraca. Pametno pozivati igrace iz dijaspore, ali ne zanemarivati i igrace iz U21.

Sto se tice Tankovica, ima se vremena jos reagovati, pa ako treba, neka dogovore susret jer je to u nasem interesu, ali mi se nekako cini da ovaj malac Tankovic, unatoc zelji svojih roditelja, nije zainteresovan za nas. Mi imamo jaci argument od Sveda, mi nudimo Brazil. A mozda su oni ponudili nesto drugo, sto mi ne mozemo? I to je shvatljivo, jer samo jedna povreda moze upropastiti sve snove igraca....

Zanima me sta ce biti sa Arslanagicem...
Zadnja izmjena: nane; 22.02.2014., 11:48; ukupno mijenjano 2 put/a.
nane

PostPostao/la BHF1980 » 22.02.2014., 11:44

Čuj ovi vršili pritisak,Babo nije htjeo da se miješa u karijeru sina???? Halo ba ovde samo srce treba da odlučuje i nista drugo. Fuj fuj fuj i jos jednom fuj takvi nam netrebaju i mars u pm. Ovde treba da se bira Bosna i Hercegovina a ne Susic ili ovaj onaj Bosna ja vječna a sve drugo prolazno.
BHF1980

PostPostao/la nane » 22.02.2014., 12:07

majstor22 napisao:(Zasad) papak i on i stari mu. Cuj Babo mu nije htjeo reci za koga da igra. Da je stari pravi, rekao bi mu da neulazi na kucna vrata ako izabere Svedsku.
A oni kao smatraju da je za A-repke. E jbg, mozda i jesi, ali zasto onda nije odgrao bar za Swe mladu par tekmi, nego samo za juniore. Znaci i oni smatraju da nije jos bio ni za mlade, a kamoli za A-repku...

Iako meni ovo sve lici smao na reklamu i dizanje cijene, i na kraju krajeva ce biti kao kod Hajrovica i igrat ce za nas...

Danas ti je sve business, a tu nas, cini se, igraci i njihovi savjetnici, motaju oko malog prsta te iskoristavaju za vlastitu, besplatnu promociju i dizanje cijene. Kao sto si napisao, Tankovic jos nije zaigrao ni za U21 Svedske, tako da sigurno, prije samoreklamiranja, nije bio u ozbiljnijim planovima Svedske A repke.

S obzirom da iz Bosne i Hercegovine ne mozemo crpiti nikakve talente za A repku, postavlja se pitanje zasto Savez nije formirao neku specijalnu grupu koja bi pratila igrace po inostranstvu, stupila u kontakt s njima i u korelaciji sa Susicem, dogovorila susret za ozbiljniji razgovor i finalizirati taj rad " Ugovorom" za stalni radni odnos za repku BiH.

Ventola je na svom blogu pisao o tim uspjesnim eksperimentima " Otvorena vrata", pa je ispalo da nakon zavrsetka turnira ni on nije mogao da stupi u kontakt s nekim ljudima iz saveza, pa je, nakon svega, ipak ostao poprilicno razocaran. Eto kakvu smo poruku poslali roditeljima koji disu za profesionalni uspjeh svoga djeteta. Takvo ponasanje i neprofesionalizam ljudi iz saveza ( ne svih, vec pojedinih), obice nam se o glavu.

Misljenja sam da takvog neprofesionalizma ima mnogo i u nasim medijima.
nane

PostPostao/la jaguar » 22.02.2014., 12:14

Susic kao da je imao nase politicare za mentore
jaguar

PostPostao/la Joker23 » 22.02.2014., 12:17

Ne znam ljudi al ovako ismijavati nasu domovinu od strane nasih ljudi koji su puni BiH a onda se uvlace nekom u s.... mi ne ide u glavu,jednostavno nam sve vise nasi ljudi okrecu ledja i to me nenormalno boli,okey znam najgore je Tankovicu i to je dijte i sta god uradi zelim od srca sve najbolje,a ovo da nasi ljudi moraju ici na nekakve kafe,baklave,okupljanja druzenja to mi stvarno ne ide u glavu,kakva je ti glupost gdje to ima ljudi nego sma kod nas,da selektori idu n sijela i da mole ove igrace to je ta poneta nasi ljudi hoce da se njihova djeca mole ne bil igrali za nas ono neka razmisli.
Joker23

PostPostao/la Tap3aH » 22.02.2014., 13:09

E stvarno se mogu procitati raznorazne gluposti. Čuj, trebao mu Sušić pratiti treninge, piti kafu s njim, ovi se više trudili... Ako je sve ovo istina, onda za nas nikada ne mora zaigrati niko ko ne igra u našoj ligi, kakva god ona bila. Znači, svi koji su u Bosni i koje veže nešto više s Bosnom od porijekla, njima je naravno čast igrati za Bosnu i oni jedva čekaju, dok oko ovih drugih treba oblijetati i paziti da se djeca od 18-19 godina ne uvrijede jer, zaboga, mi ne možemo bez njih nikako. Ispade da su svi naši igrači glupani jer ih se uglavnom nije molilo, a da je trener najveći jer nije oblijetao oko krelca. A vidite, mi odlično igramo čak i bez Ibrahimovića... Naravno da Sušić pravi greške, ali kod nas sve toliko ide u ekstreme da me naši ljudi pravo nerviraju, a kamoli kad se dočepaju tastature.
Tap3aH

PostPostao/la nane » 22.02.2014., 14:01

Tap3aH napisao:E stvarno se mogu procitati raznorazne gluposti. Čuj, trebao mu Sušić pratiti treninge, piti kafu s njim, ovi se više trudili... Ako je sve ovo istina, onda za nas nikada ne mora zaigrati niko ko ne igra u našoj ligi, kakva god ona bila. Znači, svi koji su u Bosni i koje veže nešto više s Bosnom od porijekla, njima je naravno čast igrati za Bosnu i oni jedva čekaju, dok oko ovih drugih treba oblijetati i paziti da se djeca od 18-19 godina ne uvrijede jer, zaboga, mi ne možemo bez njih nikako. Ispade da su svi naši igrači glupani jer ih se uglavnom nije molilo, a da je trener najveći jer nije oblijetao oko krelca. A vidite, mi odlično igramo čak i bez Ibrahimovića... Naravno da Sušić pravi greške, ali kod nas sve toliko ide u ekstreme da me naši ljudi pravo nerviraju, a kamoli kad se dočepaju tastature.

Nazalost, bez tih igraca iz dijaspore ne mozemo.
Dzeko nam je jedini igrac iz BiH ( a da valja), a da nije izasao iz BiH na vrijeme, i to zahvaljujuci onome Cehu ( treneru) iz Zelje, on bi danas igrao negdje u Rumuniji.

Begovic- Kanada
Bicakcic - Njemacka
Spahic - Hrvatska
Mujdza - Hrvatska
Lulic - Svica
Zukanovic - cini mi se BiH
Kolasinac - Njemacka
Ibisevic - USA
Misimovic - Njemacka
Hajrovic - Svica
Salihovic - Njemacka
Pjanic - Luksemburg, u stvari Francuska
Medunjanin - Holandija

Iz naseg, bh pogona

Vrsajevic - los igrac ( krasi ga brzina)
Visca - zahvalan igrac, ali druga liga Turske ( krasi ga brzina, i dosta bolji od Avdije)
Vranjes - tek se oporavio
Zahirovic- uspjeh je kada izbori klupu Bochuma, ekipe iz druge njemacke lige
Stevanovic - neslavno prosao u Spaniji, i jos se trazi, ali ovaj put u ligi br.2

Zamisli sada ekipu BiH bez igraca iz dijaspore. Nezamislivo, zar ne?! Odvise je ocigledno da se igraci iz dijaspore trebaju pratiti.

To sto se Muamerov otac malo pravda, shvatljivo je, ali nazalost ono sto govori nije daleko od istine (mada previse pretjeruje). Mladi igraci se ne prate dovoljno i potrebno je, bar po meni, uraditi sljedece:

1. Osnivanje jake skole u BiH, nesto poput dinamove/partizanove skole. Kada su mogli oni, mozemo valjda i mi.
2. Dok ta skola ne pocne izbacivati kvalitetne igrace, mi smo primorani da se oslanjamo na igrace iz dijaspore, pa shodno tome treba iste pratiti i cim pokazu talenat, dati do znanja da racunamo na njih. Formirati tu neku radnu skupinu pri savezu koja bi se iskljucivo bavila igracima iz inostranstva. Taj posao ne moze obavljati Juka. To je van svake pameti.
nane

PostPostao/la Tap3aH » 22.02.2014., 14:13

Ne mislim ja da se treba bez igrača iz dijaspore, ali ne treba pristajati ni na kakve ucjene i igrarije, upravo zbog poštivanja svih onih igrača koji su bez toga pristali da igraju za BiH, a naročito onih koji sa svojom guzom nisu svjesno sjedili na 2-3 stolice. Pogledajte samo koliko stranica je o Tankoviću ispisano, dok recimo Arslanagić, koji očito ne vaga, nema uopće svoju temu. To pokazuje da smo ipak malo čudni...
Tap3aH

PostPostao/la nane » 22.02.2014., 14:44

Tap3aH napisao:Ne mislim ja da se treba bez igrača iz dijaspore, ali ne treba pristajati ni na kakve ucjene i igrarije, upravo zbog poštivanja svih onih igrača koji su bez toga pristali da igraju za BiH, a naročito onih koji sa svojom guzom nisu svjesno sjedili na 2-3 stolice. Pogledajte samo koliko stranica je o Tankoviću ispisano, dok recimo Arslanagić, koji očito ne vaga, nema uopće svoju temu. To pokazuje da smo ipak malo čudni...

Meni ovo najvise pokazuje da je nas savez neorganizovan, i da ne zna izvuci korist iz cinjenice da idemo na SP u Brazil. Nije bitno koliko cemo mi tema, niti o kome, ovdje otvoriti, ali zalosno je da gubimo igrace bez ispaljenog metka, ili tek opalimo corak.

Trenutno smo u boljoj poziciji od Hrvatske (problemi u savezu, novi, neiskusni trener), a pogotovo od Srbije koja unatoc odlicnom kadru, ipak ostaje kuci. Ipak, ne znamo iskoristiti trenutak te definisati tri kljucne rijeci : LOBIRANJE, ZAGOVARANJE i AKTIVIZAM. Upravo zbog odsustva ove tri aktivnosti, mi gubimo igrace.

Istinski se pitam sta ce se dogoditi sa Arslanagicem, no vrijeme ce nam reci.
nane

PrethodniSljedeće

Vrati se na: ARHIVA