Off-Topic (OT)

Samo za čitanje :-)

OT

PostPostao/la svabo » 21.01.2014., 16:47

svabo

Re: Fudbalska reprezentacija BiH

PostPostao/la northernbynature » 21.01.2014., 17:09

Svabo, ako imalo razumijes njemacki skontaces da je ovo teska zaxebancija — procitaj ostale naslove i sve ce ti biti jasno ...
northernbynature

PostPostao/la majstor22 » 27.01.2014., 10:38

@Eco, gdje si paso, dugo te nije bilo, sto nisi ostavio isti nick?!
majstor22

PostPostao/la alemko » 27.01.2014., 20:18

majstor22 napisao:@Eco, gdje si paso, dugo te nije bilo, sto nisi ostavio isti nick?!

---> OT
alemko

Re: Off-Topic (OT)

PostPostao/la alemko » 07.02.2014., 15:30

bilo je samo pitanje kada ce buknuti. mene ne iznenadjuje da budem iskren.
alemko

PostPostao/la admin » 07.02.2014., 18:06

admin
Administrator

PostPostao/la alemko » 07.02.2014., 18:42

interesantno je da je ovaj gradjanski bunt totalno nedefinisan i opet se uspjelo ovoliko ljudi privuci, sto jasno pokazuje da je dugo kuhalo u ljudima i da se cekalo samo stepen-dva da prekipi sve. ovo situacija ce ili dovesti do jasnih strukturalnih reformi drzave, na svim njenim nivoima uz jasno skresan i funkcionalan drzavni aparat, ili ce odvest drzavu u totalni haos i jos dublju krizu, povratka vise nema. ja se samo nadam da ce ovi dvolicnjaci iz evrope pa i sjedinjenih americkih drzava, koji su nam oktroirali ovu ludjacku kosulju iz dejtona, konacno shvatiti da oni moraju odvezati taj gordijev cvor. ja mislim da oni jos nisu svjesni kakvo smo mi zapravo bure baruta. nase politicke vladajuce elite niti znaju, niti mogu, niti zele rijesiti problem.
alemko

PostPostao/la mahic » 07.02.2014., 19:31

@dy3 ja se slazem da je prevazislo svaku mjeru, ali se moramo upitati zasto je uopste doslo do ovoga... zasto politicari nisu izasli pred gradjane prvi dan? zasto je upotrebljena sila od strane policije prvi dan, dva? nije bas to tako crno i bijelo kao sto neki zele da prikazu; za sve postoji "cause and effect", pa tako i u ovom slucaju. da je ovo normalna zemlja, mirni protesti bi imali efekta, ocigledno nije normalna zemlja, nit' su ovi gladni ljudi normalni, a kako ce biti... ja ovo ponasanje ne podrzavam, ali razumijem zasto se desava
mahic

PostPostao/la dy3 » 07.02.2014., 19:57

Ne desava brate vjeruj mi, ovo nema veze ni sa cim, ovo je klasicno divljanje. Pa samo pogledaj face, to nema 15 godina u prosjeku. Danas sam bio svjedok u Sarajevu klasicnom divljanju, paljenjem auta koji su parkirani, kradjom cigara, piva i ostalih stvari iz trafika i radnji. Pa odakle ikome pravu da unistava tudju vjerovatno tesko stecenu imovinu ? Koliko ovih idiota sto "protestuju" zna o cemu je rijec uopste ? Sto se mene tice volio bi da ovu stoku policija dobro namlati i apsolutno podrzavam primjenu nasilja od strane policije. Mirni protesti su bili kada je rijec o JMBG i ti protesti su imali cilj i svrhu, ali ovo unistavanje, paljenje, rusenje nema nikakvog cilja osim ispoljavanja svojih kompleksa i hirova. Zasto moja majka koja je u ratu sa mnom bjezala od granata mora da place i da evocira uspomene odvratne. Ja razumijem da ljudi tesko zive sirom BiH i trudim se da pomognem koliko sam u mogucnosti, ali ovo nema veze ni sa cim.

Uglavnom ja se izvinjavam sto vjerovatno ovo sto sam napisao izgleda glupo i nepovezano, ali ja ovo ne mogu da podnesem.
dy3

PostPostao/la Kremenko » 07.02.2014., 20:25

Apsolutno sam sokiran da neko moze ovako da unistava i demolira imovinu svoje drzave/kantona/grada..
Ti jadni bijednici nemaju pojma sta rade..
Protesti su obesmislili sami sebe. Strasno brine odgovor policijskih snaga koji pokazuju opasnu zataju drzave.
Ovo bi moglo odvesti Federaciju u jednu novu ogromnu krizu gdje bi se rs pokazala kao stabilna, a teritorija sa bosnjackom vecinom kao poptuno divlja i uzrok svih problema u zemlji.
Jedan visoko-korumpiran i vjestacki sistem je zamjenjen sistemom potpune anarhije.. bojim se da ovo nece tek tako stati a nemire nema ko da zaustavi. Idemo sistemom Libije.. i ide na neke vrlo ruzne scenarije..
Vrlo brzo ce to svjet gledati kao 'balijska' posla, divljaka za koje nije ni drzava ni kakvo sta, vec geto, palica i sedaka.
Kremenko

Sljedeće

Vrati se na: ARHIVA